Pójdziemy za gwiazdą przejdź do galerii

Sprawdź, jaką trasą przejdzie Orszak Trzech Króli w twoim mieście.

Ulicami Morąga przejdą trzy orszaki. W każdym z tamtejszych kościołów o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu na ulice miasta wyjdą wielobarwne korowody. Trzej Królowie spotkają się przy Morąskim Domu Kultury. Tam oddadzą pokłon Dzieciątku. Później będą konkursy - na najpiękniej zaśpiewaną przez rodzinę kolędę i na najciekawsze przebranie.

6 stycznia ulicami Kwidzyna przejdzie Anioł Pokoju. Będzie on jednym z uczestników Orszaku Trzech Króli. Kolorowy pochód wyruszy tradycyjnie spod katedry św. Jana o 13.30 i dojdzie do kościoła Świętej Trójcy.

Po Mszy św. odprawionej w samo południe w kościele św. Andrzeja Boboli wyruszy orszak ulicami Sztumu. Zakończenie orszaku przy kościółku na rynku. Tam także pokłon Dzieciątku oddadzą Trzej Królowie. Wcześniej z pewnością walkę stoczy dobro ze złem.

W Elblągu jak co roku Orszak Trzech Króli wyruszy z placu Kazimierza Jagiellończyka. Dojdzie do katedry św. Mikołaja, ale inną niż w ubiegłym roku trasą. Uczestnicy jasełek przejdą ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary.

Orszakowy sztab pracuje od wielu tygodni. Na trasie przygotowano wiele atrakcji, a przy karczmie - jak zdradzają organizatorzy - czekać będzie ciepła niespodzianka. W strojach Trzech Króli wystąpią księża z Elbląga, a poprowadzi ich całkiem nowa gwiazda. Elbląskie uliczne jasełka rozpoczną się o godz. 13, a zakończenie zaplanowano na godz. 14. Tuż po oddaniu pokłonu Dzieciątku Jezus w katedrze zostanie odprawiona Msza św.

Ruszyły również przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Nowym Stawie. Ulicami tego miasta korowód przejdzie już po raz trzeci. Kapłani przypominają, że w związku z orszakiem Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11, a nie o 11.30, bo orszaki najczęściej rozpoczynają się modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..