Nowy numer 38/2023 Archiwum

Muzycy wspierają

Tuż za progiem Nowego Roku odbędzie niezwykły koncert.

Uznane postacie polskiej sceny muzycznej, a także wschodzące gwiazdy estrady zagrają charytatywnie 7 stycznia w elbląskim klubie Mjazzga. Całkowity dochód ze swoich występów muzycy przeznaczą na pomoc dla chorego na mukowiscydozę 7-letniego Jasia z Elbląga. Koncert zorganizowały dwie wspólnoty młodzieżowe z tego miasta: Mariańska Wspólnota Młodych oraz Lepszy Elbląg.

Jasio jest chory od urodzenia, wymaga całodziennej opieki, regularnego podawania leków i zabiegów rehabilitacyjnych. Choć rodzice dbają, by chłopiec funkcjonował jak najbardziej normalnie to jednak cały czas nad nim czuwają. - Czy to było wcześniej w przedszkolu czy teraz w szkole muszę monitorować jego cały dzień - mówi pani Aganieszka, mama Jasia.

Jasio jak przystało na siedmiolatka bardzo lubi biegać. - Co ciekawe to bardzo dobrze, że jest taki ruchliwy, dzięki temu sam sobie zapewnia pewien rodzaj fizjoterapii i rehabilitacji - mówi mama. Chłopiec ma w pokoju również trampolinę, bardzo przydatną w jego chorobie. Niemniej jednak mama musi być z nim cały czas. M.in. dlatego nie może podjąć pracy. A leki i zabiegi kosztują.

- Kiedy tylko zrodziła się inicjatywa Lepszy Elbląg i usłyszeliśmy o Jasiu, postanowiliśmy, że to musi być jedna z pierwszych spraw jaką się zajmiemy - mówi Ksawery z tej wspólnoty. Wtedy pomysł padł na koncert.

Elbląg nie jest dużym miastem, więc wiele osób zna się ze sobą, toteż dotarcie do muzyków, którzy mogliby się zaangażować nie jest problemem. - Jako pierwszy zgłosił się mój kolega Przemek Fryc, o którym mówi się, że jest przyszłością elbląskiej sceny muzycznej - uśmiecha się Karolina z MWM. Przemek osobiście zna Jasia i jego rodzinę. Co roku też oddaje 1 proc. z podatków na leczenie dla chłopca, więc to w zasadzie od niego wyszła iskra do innych artystów.

- Przemek często gra też supporty przed występami Gracjana Kalandyka, tak więc porozmawiał z nim i on również chętnie się zgodził - wyjaśnia Karolina. Tak więc podczas koncertu widzowie będą mogli usłyszeć finalistę jednego z najbardziej popularnych talent-show w Polsce.

Gracjan jest oczywiście magnesem na publiczność jednak wszyscy, którzy przybędą na koncert będą mogli usłyszeć także kilka mniej znanych ale również bardzo utalentowanych zespołów. - Szczególnie ciekawie zapowiada się występ Sakin Ol - zachęca Karolina. Organizatorzy przygotowują również kilka niespodzianek. - Jeśli uda się to dopiąć to będzie niespodzianka przez naprawdę duże "N" - dodaje.

- Cieszymy się bardzo, że młodzież wpadła na taki pomysł wsparcia dla nas i dla naszego synka - mówi pani Agnieszka. - Kiedy na początku usłyszałam o tym pomyśle miałam duże wątpliwości czy się uda. Ostatecznie jesteśmy bardzo przyjemnie zaskoczeni, że to wszystko doszło do skutku. To pokazuje jak wiele ludzi chce nam pomóc, i że nie jesteśmy sami w tym wszystkim.

Koncert odbędzie się 7 stycznia w klubie Mjazzga o godz. 18. Koszt biletów 10 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast