Oto nasze cele

Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w projekcie „Siewca”.

Bogaty plan działań na najbliższy rok przygotowało Centrum Nowej Ewangelizacji. W kwietniu i maju odbędą się warsztaty przygotowujące do udziału w projekcie „Siewca”, czyli ewangelizacji parafii wiejskich. Zapisy chętnych, by wziąć w nich udział rozpoczną się już w styczniu.

Rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w wakacje. - Dla nas jest to sprawa priorytetowa - zaznacza ks. Grzegorz Puchalski, dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji. Księża, którzy chcą, żeby rekolekcje odbyły się także w ich parafii, proszeni są o kontakt z CNE.

Podsumowaniem wakacyjnego projektu będzie Seminarium Odnowy Wiary, które zaplanowano na wrzesień.

Ważnym momentem w życiu parafii są rekolekcje wielkopostne. W tym roku mają one być podstawą do powstania wspólnot Domowników Boga.

- Charyzmatem wspólnot jest parafialność, czyli zaangażowanie ludzi w życie parafii - tłumaczy ks. Grzegorz. Program formacyjny grup powstał w diecezji pelplińskiej, został rozpisany na 6 lat.

Wcześniej, bo już 21 kwietnia w parafii św. Brata Alberta w Elblągu odbędzie się Diecezjalny Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Centrum Nowej Ewangelizacji będzie animatorem wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..