Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Taki był rok 2017

Przypominamy najważniejsze wydarzenia mijającego roku w naszej diecezji.

Spoglądamy z nadzieją

Diecezja. 25 lat temu na mocy bulli papieskiej „Totus Tuus Poloniae Populus” powstała diecezja elbląska. Centralne obchody srebrnego jubileuszu odbyły się 25 marca.

„Jubileusze są okazją do spojrzenia w przyszłość. Trzeba nam w nią spoglądać z nadzieją” - podkreślił biskup elbląski Jacek Jezierski w liście do wiernych z okazji tej rocznicy.

„Zadaniem Kościoła elbląskiego pozostaje promowanie nauki Ewangelii, uczenie modlitwy i dojrzałego życia chrześcijańskiego, a także braterskie odnoszenie się do wszystkich, zwłaszcza do znajdujących się w potrzebie” - zaznaczył ordynariusz.

Zobacz także: 25-lecie diecezji elbląskiej

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma