Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kolędowe eksperymenty

Lepiej realizować pomysły dlatego, że są dobre, a nie tylko dlatego, że po prostu są.

W tym roku w okresie świątecznym po raz pierwszy w kilku elbląskich tramwajach można usłyszeć zapowiedzi niektórych przystanków wykonywane na melodie znanych kolęd. To koncepcja radnych naszego miasta.

Trzeba, oczywiście, docenić pomysł i chęci, ale zawsze lepiej realizować pomysły dlatego, że są dobre, a nie tylko dlatego, że po prostu są. W tramwajach miało być wesoło i klimatycznie, a jest raczej żenująco.

Uśmiechy, owszem, pojawiają się, ale często są to uśmiechy zakłopotania. Przyśpiewki na melodie świątecznych pieśni brzmią śmiesznie i są oderwane od kontekstu Bożego Narodzenia. Sprawia to, że cały pomysł ma bardziej prześmiewczy niż świąteczny charakter.

Zdecydowanie więcej klimatu świąt wprowadziłby delikatny podkład muzyczny prawdziwych kolęd czy zwykłe udekorowanie wnętrza tramwajów. Z pewnością można by to zrobić lepiej. Mam nadzieję, że w kolejne święta Bożego Narodzenia radni zrezygnują z tego eksperymentu i wymyślą coś bardziej odpowiedniego. Bo w gruncie rzeczy to kwestia smaku...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL