Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kolędowe eksperymenty

Lepiej realizować pomysły dlatego, że są dobre, a nie tylko dlatego, że po prostu są.

W tym roku w okresie świątecznym po raz pierwszy w kilku elbląskich tramwajach można usłyszeć zapowiedzi niektórych przystanków wykonywane na melodie znanych kolęd. To koncepcja radnych naszego miasta.

Trzeba, oczywiście, docenić pomysł i chęci, ale zawsze lepiej realizować pomysły dlatego, że są dobre, a nie tylko dlatego, że po prostu są. W tramwajach miało być wesoło i klimatycznie, a jest raczej żenująco.

Uśmiechy, owszem, pojawiają się, ale często są to uśmiechy zakłopotania. Przyśpiewki na melodie świątecznych pieśni brzmią śmiesznie i są oderwane od kontekstu Bożego Narodzenia. Sprawia to, że cały pomysł ma bardziej prześmiewczy niż świąteczny charakter.

Zdecydowanie więcej klimatu świąt wprowadziłby delikatny podkład muzyczny prawdziwych kolęd czy zwykłe udekorowanie wnętrza tramwajów. Z pewnością można by to zrobić lepiej. Mam nadzieję, że w kolejne święta Bożego Narodzenia radni zrezygnują z tego eksperymentu i wymyślą coś bardziej odpowiedniego. Bo w gruncie rzeczy to kwestia smaku...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy