Przy świątecznym stole przejdź do galerii

Żywy Różaniec to wspólnota dla całej rodziny.

W niedzielę 7 stycznia w parafii św. Józefa odbyło się świąteczne spotkanie Róż Różańcowych z pasłęckich dekanatów. Obecni byli także członkowie chóru i wspólnot działających przy tej parafii.

Irena Kwaśny, zelatorka wspólnot Żywego Różańca powstałych przy parafii św. Józefa, zwraca uwagę na to, że wiele osób nie jest świadomych tego, czym tak naprawdę jest modlitwa różańcowa. - Dlatego organizujemy i uczestniczymy w wielu spotkaniach, zapraszamy gości związanych z Maryją. Są to bardzo uduchowione osoby. Świadomość tego, czym jest modlitwa różańcowa, daje efekty - ocenia pani Irena.

Obecnie w parafii jest 8 kół Żywego Różańca i 6 kół Różańca Rodziców. - Bardzo zależy nam na tym, by zaczęły powstawać koła dziecięce - mówi pani Irena. Dodaje, że na różańcu modlą się te dzieci, które widzą jak rodzice się na nim modlą. Do wspólnoty zaprasza więc całe rodziny. 

Koło, w którym rodzice modlą się w intencji swoich dzieci powstało 7 lat temu. Od samego początku należy do niego pani Bożena z sąsiedniej parafii bł. Jerzego Matulewicza. - Była potrzeba takiej modlitwy, a właśnie w tej parafii było ono zakładane - przypomina.

- Do wspólnoty wstąpiłyśmy z potrzeby serca, nikt nam nie kazał tego robić - zaznacza pani Danuta. - Modlitwa, opieka Matki Bożej poprowadziła moje dzieci. Sama nie dałabym rady ich wychować - podkreśla kobieta.

Obecnie w Polsce ponownie tworzone są  struktury wspólnot Żywego Różańca . W programie duszpasterskim diecezji elbląskiej na rok 2018 wśród zadań wpisano ich promocję. Powołany został także moderator kół w diecezji, którym jest ks. Jacek Neumann. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..