Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ferie w WSD

Hasłem rekolekcji będą słowa "Potrzebuje Cię Chrystus".

Rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu dla chłopców odbywają się dwa razy w roku, w czasie ferii zimowych i wakacji. Najbliższe rozpoczną się 3 lutego. Nawiązywać będą do listu, jaki papież Franciszek napisał do młodych w związku z synodem „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania”, który w październiku odbędzie się w Rzymie.

- Zależy nam na tym, żeby młody człowiek odkrył swoją rolę w Kościele, poczuł się za niego odpowiedzialny - mówi ks. Sławomir Milde, delegat biskupa elbląskiego ds. powołań.

Rekolekcje zakończą się 7 lutego. Podobnie jak w czasie poprzednich spotkań w planie dnia przewidziano konferencje, adorację Najświętszego Sakramentu, grupy dzielenia, nabożeństwa. Zarezerwowano także czas na zajęcia sportowe. 

„Jeśli poważnie zastanawiasz się nad swoim życiem, pytasz, szukasz czegoś więcej - to te rekolekcje są dla ciebie!” - zachęcają organizatorzy.

Chęć uczestnictwa w rekolekcjach młodzi mężczyźni (od III klasy gimnazjum) zgłaszać mogą do 27 stycznia (kolopowolaniowe@gmail.com lub 55 232 51 83).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy