Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gości było wielu przejdź do galerii

Najmłodsi z darami wyruszyli do stajenki.

Nie tylko najmłodsi, ale i dorośli z wielką radością obejrzeli przygotowane przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu jasełka. Premiera przedstawienia odbyła się w kościele Wszystkich Świętych.

- Kto tak pięknie śpiewa dookoła? - zapytał pastuszek, słysząc kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

- Patrzcie, pastuszkowie, przecież to anieli - odpowiedział drugi chłopiec.

- Słuchajcie, pastuszkowie! Wspaniała nowina: Maryja w stajence porodziła Syna - oznajmił anioł.

Wielkie cuda w małej szopie się działy. Przyszli goście, przynieśli dary. Trzej Królowie złoto, kadzidło i mirrę ofiarowali.

„Nad stajenką gwiazda świeci. Do stajenki idą dzieci. Idą w równych rządkach, niosą dary dla Dzieciątka”. Co przyniosły dzieci? Ciepłe mleko, choć po chwili zastanawiać się zaczęły, czy Pan Jezus kaszy by nie wolał.

Publiczność małych artystów nagrodziła gromkimi brawami. Dziękując za przybycie, Jolanta Parasiak, prezes Stowarzyszenia Rodziców, które kieruje przedszkolem, życzyła zgromadzonym w świątyni, żeby Jezus, który się narodził, przynosił radość naszym sercom nie tylko jednej nocy w roku, ale każdego dnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL