Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zasłuchani w chorał

Coś dla wielbicieli tradycyjnego, jednogłosowego śpiewu liturgicznego.

Jesteś zafascynowany chorałem gregoriańskim? Chcesz lepiej poznać ten tradycyjny, jednogłosowy śpiew liturgiczny Kościoła łacińskiego? Koniecznie weź udział w warsztatach chorału gregorianskiego, które odbędą się 10 i 11 lutego 2018 r. w Rakowcu, w tamtejszej parafii pw. św. Antoniego.

Obok chorału uczestnicy spotkania będą mogli bliżej zapoznać się z takimi zagadnieniami jak: monodia w języku polskim czy muzyka wielogłosowa. Będą również mieli okazję poćwiczyć emisję głosu oraz lepiej poznać praktykę liturgiczną w materii obejmującej warsztaty.

Zajęcia poprowadzi siostra Debora Justyna Wiąckiewicz OSB - doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

S. Debora jest członkinią Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W 2011 roku ukończyła studia magisterskie w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i uzyskała tytuł magistra muzykologii. W 2014 roku ukończyła na UKSW w Warszawie podyplomowe studia w zakresie teologii ogólnej z przygotowaniem katechetycznym.

Kontakt i zgłoszenia pod numerem telefonu: 505 451 772 - Karolina Szczepańska - organistka parafii Rakowiec, członkini Komisji ds. muzyki liturgicznej diecezji elbląskiej.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. dr Piotr Towarek, delegat biskupa elbląskiego ds. muzyki kościelnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL