Dla tych, co po ślubie

Już wkrótce w naszym mieście odbędzie się kolejny Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

Potrwa od 7 do 14 lutego. - W tym czasie na małżonków z naszego miasta czeka wyjątkowo ciekawa oferta, spotkań, warsztatów, zajęć oraz wykładów, które pomogą im zbliżyć się do siebie - wyjaśnia Tomasz Malkiewicz z Fundacji Kierunek Rodzina, organizatora tygodnia.

- W tym roku postanowiliśmy oprzeć ten tydzień na tych, którzy są naprawdę chętni, więc na większość naszych spotkań prowadzimy zapisy. Warto więc wcześniej sprawdzić, które z nich są otwarte, a które nie, aby nie stracić szansy na uczestnictwo - uprzedza T. Malkiewicz.

M.in. zapisy będą prowadzone na konferencję multimedialną pt. „Przez śmiech do lepszego małżeństwa". Ta utrzymana w lekkiej, zabawnej konwencji konferencja dla par traktująca o najważniejszych czynnikach budowania trwałego związku, odbędzie się 7 lutego o 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa przy ul. Bema 55.

- To inicjatywa znana z poprzednich lat, ale powtarzamy ją, boe zawsze wzbudzała duże zaciekawienie. A tych, którzy nie widzieli, zapewniamy, że warto - przekonuje T. Malkiewicz.

W kolejnych dniach odbędą się także m.in. spotkania w Hotelu Młyn. Odpowiednio 8 i 9 lutego będzie można tam zjeść pyszną kolację i wysłuchać konferencji „5 języków miłości” oraz "Dopasowani”.

W kolejne dni na zainteresowane małżeństwa czekają m.in. ” Gierki małżeńskie”. - Specjalnie przygotowane gry planszowe dla par, przy których małżonkowie będą mogli odpocząć, miło spędzić czas i dobrze się bawić - zapewnia T. Malkiewicz.

Ciekawie zapowiadają się również „Podchody małżeńskie”. - Ta inicjatywa Biblioteki Pedagogicznej to swego rodzaju „Escape Room” dla par i małżeństw. Zakamarki, schowki, korytarze kilku pięter Biblioteki będą opatrzone zadaniami, łamigłówkami i niespodziankami, które pary będą odkrywać - wyjaśnia organizator.

Na koniec fundacja przygotowała warsztaty komunikacji w małżeństwie pt. „Czy jest w domu kakao?”. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Pedagogicznej ul. Św. Ducha 25.

Organizatorzy zapewniają na czas warsztatów opiekę dla dzieci. Udział w warsztatach i opieka do dzieci są bezpłatne, jednak podobnie jak przypadku większości spotkań liczba miejsc jest ograniczona.

To tylko część oferty Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w naszym mieście. Więcej na temat tych i innych inicjatyw oraz szczegóły i informacje kontaktowe na stronie internetowej Fundacji Kierunek Rodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..