Nowy numer 21/2023 Archiwum

Wypoczywać z głową

Ferie pod znakiem sportu, tańca, komiksu, a może... matematyki?

Już w najbliższy poniedziałek (22 stycznia) rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów w województwie warmińsko-mazurskim, zaś tydzień później (29 stycznia) swój odpoczynek rozpoczną dzieci w województwie pomorskim. Wielu z rodziców zastanawia się, co zrobić, aby te dwa tygodnie ich pociechy spędziły aktywnie i z korzyścią dla swojego rozwoju. My podpowiadamy.

Nie każde z dzieci będzie mogło w tym czasie skorzystać ze zorganizowanego wyjazdu bądź takiej formy wypoczynku, gdzie przez cały dzień opiekunowie zapewnią mu zajęcia. Wielu naszych podopiecznych pozostanie w domach. To jednak nie powinno zniechęcać rodziców do poszukiwania dla nich form mądrego i ciekawego sposobu na wypełnienie wolnego czasu. Takich kłopotów nie powinni mieć rodzice dzieci mieszkających w miastach.

- Przygotowaliśmy bardzo bogatą i szeroką ofertę zajęć na czas ferii zimowych, więc na pewno żaden mały elblążanin nie będzie się w tym czasie nudził - zapewnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. W ofercie miasta wymienia m.in. półzimowiska organizowane przez szkoły, zajęcia w bibliotekach, Młodzieżowym Domu Kultury, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji czy też w centrum sztuki Galeria EL.

Ale także w mniejszych ośrodkach ta oferta nie pozostaje wcale uboższa. Niemal każdy gminny ośrodek kultury w naszym regionie jest przygotowany do ugoszczenia dzieci w swoich progach na czas ferii. Czekają tam na nie naprawdę różnorodne zajęcia. Tak jest np. w GOK Lasecznie, gdzie wypoczywający będą mogli m.in. stworzyć własny komiks, obejrzeć spektakl teatralny czy też wspólnie bawić się na ognisku i dyskotece.

Z kolei półkolonie w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim poświęcone będą w pierwszym tygodniu warsztatom kreatywnym “Karnawał na Żuławach”. Młodzi uczestnicy półkoloni będą m.in. tworzyć maski karnawałowe oraz torby ekologiczne z motywami żuławskimi. Drugi tydzień półkolonii zostanie poświęcony multimediom, nowym technologiom i dźwiękowi.

Podobnie zapraszają centra sportowe, które organizują turnieje lub po prostu luźne zajęcia w różnych dyscyplinach. W Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu rozegrane zostaną zmagania m.in. w tenisa stołowego, piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę.

Na pasjonatów cyfr i łamania sobie głowy wyjątkowo ciekawa propozycja czeka w Iławie. Jedno z miejskich studiów nauczania oferuje zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które choć ściśle związane z matematyką, pozwalają zapoznać się z tym trudnym przedmiotem w wyjątkowo przystępny sposób.

W Prabutach zaś w ferie najlepiej będą się bawili ci, którzy lubią tańczyć lub chcą się tej wyjątkowej sztuki nauczyć. Na "Taneczne ferie" zaprasza tamtejsza hala miejska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast