Nowy numer 41/2019 Archiwum

Modlitwa o jedność przejdź do galerii

Ekumenizm zrodził się w sercach ludzi i jest częścią dojrzałego chrześcijaństwa.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu odbyło się kolejne modlitewne spotkanie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorkowy wieczór ekumeniczne nieszpory odmówili przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich.

Pastor Wojciech Gajewski ze zboru Chrystusa Zbawiciela Kościoła zielonoświątkowego we Fromborku przypomniał, że tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15, 6).

Słowa te pokazują, że jedność chrześcijan nie jest możliwa dzięki naszym staraniom i działaniom. - Ona jest możliwa dzięki prawicy Bożej. Tylko Bóg może sprawić, że bracia, którzy kiedyś rozeszli się, mogą stanowić jedność - mówił w czasie kazania pastor Wojciech.

Kaznodzieja sprecyzował, że dziś często ludzie różnych wyznań żyją we wzajemnej niechęci do siebie i najwyżej się tolerują.

- Dlatego zbieramy się na modlitwie, żeby prosić Pana Boga o to, by uczynił jedność. Wierzymy, że zgodne z Jego wolą jest to, by Kościół trwał w jedności - kontynuował pastor Wojciech.

W dalszej części wygłoszonego słowa wytłumaczył, że ekumenizm zrodził się w sercach ludzi, którzy przestali widzieć świat - chrześcijaństwo - wyłącznie z własnej perspektywy. - Zaczęli dostrzegać innych. Mogą uważać, że wiedzą lepiej, ale dostrzegli tych, którzy też są chrześcijanami kochającymi tego samego Chrystusa i Boga. Modlą się do Boga nazywając Go Abba - mówił kaznodzieja. 

Podsumowując pastor Wojciech wytłumaczył, że ekumenizm to część dojrzałego chrześcijaństwa, czyli takiego, w którym człowiek zaczyna rozumieć, że świat nie kręcie się wokół niego i jego wyznania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL