Nowy numer 41/2019 Archiwum

Medale dla zasłużonych przejdź do galerii

Salezjanie wyróżnili osoby najbardziej zaangażowane w życie parafii.

- "Rób to, co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę" - te słowa św. Jana Bosko przyświecają nam dziś, ponieważ chcemy szczególnie podziękować tym, którzy nie szczędzą swoich talentów i wysiłków, aby wspomagać tę parafię - mówił ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Dzisiejsze uroczystości były zwieńczeniem obchodów 50-lecia, obecności salezjanów w tym mieście.

- Dlatego też chcieliśmy wręczyć specjalne wyróżnienia dla osób, które przez te pół wieku wspomagały salezjanów w niesieniu Ewangelii - mówił ksiądz proboszcz. - My salezjanie przychodzimy i odchodzimy, jesteśmy z wami tylko przez pewien czas, dlatego tym większa chwała dla tych, którzy dbają o tę wspólnotę na co dzień.

Specjalne dyplomy i medale otrzymały osoby zaangażowane w życie tolkmickiej parafii, wspierające kościół swoją posługą, pracą czy ofiarą. Dla większości było to zaskoczenie, gdyż księża salezjanie nie uprzedzali o ich przyznaniu wyróżnień. Ich wręczenie poprzedził koncert kolęd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL