Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wychowawczyni na nasze czasy

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej zachęca do udziału w konkursie o bł. Bolesławie.

29 stycznia Kościół wspomina bł. Bolesławę Lament (1862-1946). Była ona gorliwą zakonnicą, pracowała jako wychowawczyni i nauczycielka w szkołach podstawowych w Petersburgu, Odessie, Iłłukszcie i Symferopolu na Krymie. Mieszkając w Warszawie, poświęciła się pracy społecznej, była kierownikiem domu noclegowego na Pradze. Troszczyła się nie tylko o rzeczy materialne dla bezdomnych, ale i o ich odnowę moralną, powrót do Boga i Kościoła przez sakramenty święte.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy wraz ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Nidzicy po raz dziewiąty ogłosili konkurs plastyczny „Bł. Bolesława - wychowawczyni na nasze czasy”. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Konkurs ten to jedna z form popularyzacji błogosławionej. Jego celem jest m.in. kształtowanie postaw na przykładzie bł. Bolesławy, jako wychowawczyni na nasze czasy. A także integracja rodziny poprzez tworzenie prac.

Tegoroczna międzynarodowa edycja konkursu trwa do 25 kwietnia. Do udziału w nim zachęca Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej.

Bliższe informacje - misjonarki-swietej-rodziny.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast