Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kurs dla ceremoniarzy

Ministrant też musi się dokształcać.

Ceremoniarz to osoba, która czuwa nad prawidłowym zorganizowaniem i przebiegiem liturgii. To on w czasie Mszy św. stoi w pobliżu celebransa i daje znaki, polecenia, innym ministrantom.

Ceremoniarzem najczęściej zostaje mianowany najbardziej doświadczony ministrant w parafii. Po powierzeniu mu tego zadania, musi poświęcać wiele czasu na zdobycie niezbędnej wiedzy. By ułatwić to zadanie księża zapraszają ministrantów do udziału w Diecezjalnym Kursie Ceremoniarzy Służby Liturgicznej Ołtarza, który zakończy się błogosławieństwem do pełnienia tej funkcji w zgromadzeniu liturgicznym.

Kurs rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 4 lipca. Wziąć w nim mogą udział ministranci zgłoszeni przez proboszczów. Powinni interesować się liturgią, być gorliwi w służbie ministranckiej, jak również pełnić funkcję lektora. Przyszli ceremoniarze muszą być pobożni i wyróżniać się moralnością.

Kurs dla ceremoniarzy odbędzie się w Domu Formacyjnym św. Wojciecha w Mikoszewie i połączony będzie z rekreacją. Zajęcia prowadzić będą księżą i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Koszt kursu wynosi 220 zł.

Zapisy trwają do końca marca. Zgłoszenia: ks. Sławomir Milde - slawekmilde@onet.eu lub ks. Damian Papierowski - dandi686@wp.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast