Nowy numer 15/2020 Archiwum

Historia Polski dla sojuszników

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód, którzy stacjonują w Elblągu, wysłuchali dziś wykładu przybliżającego najnowszą historię Polski.

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód, którzy stacjonują w Elblągu wysłuchali dziś wykładu przybliżającego najnowszą historię Polski.

Dzisiejsze spotkanie jest efektem tego, że w wielonarodowej dywizji służy coraz więcej osób zza granicy, które po prostu mocno interesują się krajem, w którym obecnie stacjonują.

- Z rozmów wynika, że Polska bardzo im się podoba. Niektórzy zafascynowani są przede wszystkim różnorodnością naszego kraju - mówi mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód.

- Polska to skomplikowany kraj, w którym wiele się działo. Jesteśmy narodem, który zrobił bardzo dużo dobrego - wyjaśniała słuchaczom Katarzyna Underwood, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

W czasie wykładu Katarzyna Underwood, przedstawiła zgromadzonym sylwetki wybitnych Polaków, mówiła m.in. o dokonaniach prof. Zbigniewa Religii. Słuchaczom zwróciła uwagę, że Polska była trzecim krajem, w którym dokonano przeszczepu serca, wcześniej zrobili to tylko Niemcy i Anglicy. 

- Chciałam, żeby było interesująco. By to nie był to nudny wykład, w czasie którego wszyscy zasną - dodała Underwood.

Major Guzenda dodał jednocześnie, że cykl wykładów z historii to przedsięwzięcie dodatkowe, które było przygotowywane od dłuższego czasu.

Wykład dla żołnierzy odbył się w siedzibie Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Elblągu. Celem spotkań jest przybliżenie obcokrajowcom historii Polski oraz pokazanie, dlaczego dla naszego narodu jest ona tak ważna.

Wykłady mają odbywać się raz w miesiącu.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama