Nowy numer 49/2023 Archiwum

Idziemy ku wieczności

Jezus Chrystus przynosi umocnienie i siłę także tym, którym brakuje wiary.

Bp Jacek Jezierski 12 lutego odprawił Mszę św. w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

- Jezus powiedział do apostołów: „Ubogich zawsze mieć będziecie” (J 12, 8). Możemy bez błędu dopowiedzieć: chorych zawsze mieć będziecie - mówił bp Jacek Jezierski.

Człowiek jest istotą wrażliwą na ból, zranienie, uderzenie. - W ciągu swego życia poprzez pracę, warunki, w których się znajduje traci siły. Organizm ludzki staje się mniej odporny, atakują nas rozmaite choroby i dolegliwości. Następuje nieuchronny proces starzenia się - kontynuował biskup elbląski.

Nie można jednak wpaść w przygnębienie, dlatego na życie człowieka należy spojrzeć także z drugiej strony. - Ludzki organizm jest niezwykle odporny i silny. Potrafimy przejść przez różne trudne sytuacje w życiu i przez stresy. Nasz organizm może wiele znieść, wytrzymać, także rozmaite sytuacje ekstremalne: głód, zimno - wymieniał bp Jezierski.

- Człowiek jest istotą, która oddała się Panu Bogu, pomimo naszych ograniczeń, obciążeń i słabości. Najdoskonalsze urządzenia nie zastąpią osoby ludzkiej, zresztą one są dziełem człowieka - dodał. 

- Chorzy pragnęli spotkać Jezusa. Kontakt z nim uważali za ważny, posiadali takie przeczucie, intuicję, potrzebę. My potrafimy to może trochę lepiej uzasadnić. On był nie tylko szczególnie uzdolnionym człowiekiem, ale był Synem Bożym, który niczego nie chciał zniszczyć, ale wszystko ocalić, pomimo konieczności przejścia przez ciemną dolinę śmierci. Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa, jest Bogiem żyjącym, wiecznym. Jezus Chrystus przynosi umocnienie i siłę każdemu, kto ufnie spogląda na krzyż, ale także temu, komu brak wiary. On jest Zbawicielem wszystkich. Wszyscy - w tym cierpiący i chorzy - idziemy przez doczesność ku wieczności. Istnieje dla nas nie tylko teraźniejszość, ale i przyszłość w wiecznym Bogu, dzięki Jezusowi Chrystusowi - podsumował bp Jezierski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy