Nowy numer 39/2023 Archiwum

Być jak RL9

Wciąż jest jeszcze szansa, aby wziąć udział w naprawdę męskim spotkaniu.

Wspólnoty Mężczyzn Boga i Christophoros zapraszają do udziału w sesji pt. "Powołani do przywództwa", której pierwsze spotkanie odbędzie się 17 i 18 lutego 2018 roku w Elblągu.

- Mężczyzna ze swej natury jest zarządcą, w sensie odpowiedzialności za swoją rodzinę, żonę i dzieci, oraz odpowiedzialny za swoje działania w otaczającym go środowisku - uważa Mariusz Matwiejczyk, jeden z organizatorów sesji. - I właśnie kluczowym słowem, na które chcemy zwracać uwagę, jest "odpowiedzialność".

- Myślę, że każdy facet z tyłu głowy chce być tym przywódcą, tylko nie zawsze wie, co to oznacza nim być - dodaje Adam Batko, kolejny z Mężczyzn Boga. Jak mówi, każdy chłopak już w dzieciństwie marzył, by pełnić rolę lidera w swojej podwórkowej drużynie piłkarskiej czy w innym zespole. - Mówiąc najprościej, jak się da - być przywódcą, tzn. być Robertem Lewandowskim życia, które sobie układam - uśmiecha się Andrzej Michalczyk z Chritophorosa.

- Na razie mówimy tutaj o przywództwie zewnętrznym, czyli ja w rodzinie, ja w swoim zakładzie pracy czy w swoim biznesie - tłumaczy Mariusz. - Ale musimy pamiętać, że jest coś takiego, jak przywództwo wewnętrzne. Tzn. zaczynem tego liderowania, które widać na zewnątrz, jest zgoda na to, że jestem przywódcą dla samego siebie - Mariusz dodaje, że nie chce zdradzać szczegółów sesji, ale - jak mówi - także ta kwestia będzie z całą pewnością w jej trakcie poruszona.

Przywództwo wewnętrzne wiąże się więc z poznaniem samego siebie. - Aby być przywódcą, trzeba znać prawdę o sobie: kim ja jestem i w jaki sposób Bóg mnie stworzył - mówi Adam. - Kiedy wiem, kim jestem, to jestem silny. Nie muszę grać nikogo innego i wtedy jestem przywódcą.

Szczegóły na ten temat będzie można poznać w trakcie dwóch weekendowych sesji (17 i 18 lutego oraz 17 i 18 marca). - Zaś na 4 tygodnie pomiędzy sesjami otrzymamy materiały do pracy indywidualnej - wyjaśnia M. Matwiejczyk. - Ale bez obaw, gdyż zadania nie będą trudne i w dużej mierze będą to po prostu filmy do obejrzenia - uśmiecha się Adam.

"Bóg wzywa cię, byś był Przywódcą swojego serca, w swoim życiu, w rodzinie, w miejscu pracy. Byś był świadectwem dla innych, światłem dla świata." - czytamy w zaproszeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast