Mistrzyni świata w byciu żoną przejdź do galerii

O małżeństwie i rodzinie rozważała młodzież, która zebrała się na czuwaniu w elbląskim WSD.

Niemal 150 młodych osób z całej diecezji elbląskiej wzięło udział w nocnym czuwaniu, które odbywało się Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

Aby wspólnie modlić się i przeżywać ten wieczór w radości, do stolicy diecezji przyjechała młodzież ze Sztumu, Dzierzgonia, Malborka, Nowego Stawu, Nowego Dworu Gdańskiego i innych miejscowości.

Tematem, który rozważała młodzież podczas czuwania były kwestie małżeństwa i rodziny. - Kiedy jest się w waszym wieku, spotyka się mnóstwo osób i często zadajecie sobie pytanie: Czy ta osoba byłaby dobrym mężem, dobrą żoną? - mówił Michał z Domowego Kościoła, który wraz z małżonką poprowadził jedną z prelekcji.

- Ja też pytałem sam siebie czy ta dziewczyna będzie dobrą matką dla naszych dzieci. I dzisiaj kiedy jesteśmy już lata po ślubie i mamy piątkę dzieci, mogę na to pytanie odpowiedzieć - tak, jest świetną matką. Mało tego - uważam, że moja Ania jest mistrzynią świata i Europy w byciu zarówno mamą, jak i żoną - dodawał.

Uczestnicy czuwania wysłuchali świadectw małżonków oraz nauk kapłanów, następnie spotkali się w grupach dzielenia. - Mnie bardzo podoba się, że o małżeństwie mówili właśnie małżonkowie - zauważa Bernadeta. - To sprawiało, że ich słowa były wiarygodne, gdyż mówili o własnym doświadczeniu, o własnych przeżyciach, prosto z serca - dodaje dziewczyna.

Po spotkaniach w grupach młodzież uczestniczyła w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem wieczornego czuwania była Eucharystia w seminaryjnej kaplicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..