Nowy numer 42/2019 Archiwum

Duch Święty umacnia przejdź do galerii

Młodzież z parafii bł. Doroty z Mątów Wielkich w Elblągu przyjęła sakrament bierzmowania.

- Sakrament to święty znak Kościoła. Bierzmowanie to umocnienie w wierze na chrześcijańskiej drodze życia. Umacniającym jest Duch Święty. Duch, który pochodzi od Boga Ojca. Duch, którego Jezus Zmartwychwstały daje nieustannie Kościołowi, światu - powiedział bp Jacek Jezierski.

W dalszej części homilii biskup elbląski wskazał, że apostołowie Ducha Świętego otrzymali już w dniu zmartwychwstania. - Przyszedł do nich - zalęknionych - Zmartwychwstały i mówił: „Weźmijcie Ducha Świętego”. A później w bardziej wyraźny sposób otrzymali Go w dniu pięćdziesiątym po zmartwychwstaniu w Jerozolimie, gdzie w wieczerniku, sali spotkań, przebywali razem z Matką Jezusa i innymi wyznawcami, uczennicami, uczniami Mistrza z Nazaretu - tłumaczył bp Jezierski.

- Sakrament bierzmowania jest podobny do tego Zesłania Ducha Świętego na apostołów w Jerozolimie w dniu Pięćdziesiątnicy. Podobny, choć istnieją różnice. Tam byli pierwsi Jego uczniowie, wyznawcy, a my dołączmy do nich po dwudziestu stuleciach - podsumował biskup elbląski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL