Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zespół, który jest modlitwą

Wszystko, co wspólnie robią, chcą robić na chwałę Pana.

Członkowie zespołu nie ukrywają, że to, co sprawia, że chcą coś robić razem, to również fakt, że dobrze czują się we własnym gronie. - Każdemu życzę spotkania na swojej drodze tak wartościowych ludzi, jakich ja poznałem w tym zespole - zauważa Bartek.

Z taką oceną zgadza się Agnieszka Dudycz. - Uważam, że to, co udało nam się zbudować jest wyjątkowe, ponieważ tę grupę tworzą wspaniali ludzie, którzy nie dość, że lubią śpiew i muzykę, to jeszcze wyznają podobne wartości - uważa dziewczyna. - Oprócz tego, że uczymy się piosenek, to myślę, że cały nasz wspólnie spędzony czas jest modlitwą. Niesamowite jest to, że możemy się śmiać, albo wręcz przeciwnie, mieć złe humory, ale przychodzi moment, że się wyciszamy i skupiamy na modlitwie - dodaje.

Grupę współtworzą osoby związane z różnymi wspólnotami, należące do różnych parafii. - Nasz zespół to wspólnota wspólnot. Są w niej osoby z każdej części Elbląga. Wspólnie śpiewamy i modlimy się. Bardzo lubię te spotkania - opowiada Gosia.

Agnieszka również podkreśla, że zespół to wspólnota. - Taka, w której ważna jest modlitwa i trwanie w Panu Bogu, ale jest to też trochę odskocznia od szkoły i innych obowiązków - mówi wokalistka. - Bycie częścią zespołu daje satysfakcję, gdy efekt naszych prób jest zadowalający i wszystko wychodzi tak, jak miało wyjść. Ale z drugiej strony przecież nie zawsze wszystko dobrze się zgrywa, wtedy przynajmniej można się trochę pośmiać.

Członkowie zespołu podkreślają, że mają ambitne plany. - Chcemy, aby to, co robimy, reprezentowało pewien poziom. Wysoki poziom - podkreśla Bartek. Dlatego, jak mówi, ważne jest, aby zespół występował w pełnym składzie. - Wszystkie instrumenty, gitary, klawiszowe i perkusja, a przy tym śpiew na głosy. Choć jest to trudne do zgrania, to ostateczny efekt jest naprawdę bardzo dobry.

Więcej na ten temat w Gościu Elbląskim na 11 marca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama