Nowy numer 24/2021 Archiwum

Moja Niepodległa

"Młodzi i Krzywda" rozpoczęli przygotowania do koncertu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Pierwsze spotkanie odbyło się 7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Do udziału w projekcie zostały zaproszone osoby w wieku od 5 do 18 lat.

- To nie jest przedsięwzięcie, które zakłada, że stworzymy megaprofesjonalny zespół dziecięco-młodzieżowy, który będzie jeździł i zdobywał nagrody. Chodzi nam o to, żeby dzieci odkryły swój potencjał i nauczyły się tego, że mają wpływ na to, co się dzieje - mówi Anna Łebek-Obrycka, koordynator projektu.

Młodzi artyści chcący wziąć udział w koncercie nie otrzymają wcześniej przygotowanego scenariusza. To oni go stworzą w czasie prób. Będą mieli wpływ na to, jakie piosenki wybrzmią podczas premiery. Co więcej, będą mogli - według własnego pomysłu - zmienić tekst znanych utworów. Oczywiście, instrumentaliści będą mogli poeksperymentować z melodiami utworów.

- Niepodległość kojarzy mi się z czymś pozytywnym, dlatego ten koncert będzie pozytywny. Piosenki, jakie wykonamy, będą o tym, że powinniśmy się cieszyć z tego, że mamy szansę żyć w wolnym kraju - opowiada Bartosz Krzywda, kierownik artystyczny. Jak tłumaczy, nie chciałby, żeby piosenki, które wykona młodzież, słuchaczom kojarzyły się z bitwami, jakie stoczono walcząc o niepodległość, wojną i jej ofiarami.

B. Krzywda zaproponuje młodzieży piosenkę „Wolność” Chłopców z Placu Broni, którą bardzo lubi. Czy młodzieży się spodoba i będzie chciała ją wykonać, tego nie wie, bo gusta muzyczne są różne.

Próby przed koncertem odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury na Wyspie Spichrzów (ul. Warszawska 51). Projekt organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną IDEA przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląga.

Koncert „Moja Niepodległa” odbędzie się 3 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama