Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaśpiewa z nami biskup

Tegoroczny przegląd piosenek religijnych w Nowym Stawie będzie miał wyjątkowego gościa.

Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny i Burmistrz Nowego Stawu zapraszają do udziału w drugiej edycji Żuławskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Religijnej. Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem „Bóg - Ojciec wszelkiego stworzenia”.

- Pieśń to coś niezwykle wartościowego, to coś trwałego łączącego pokolenia - mówił bp Jacek Jezierski podczas I edycji przeglądu. - To samo, przy wszystkich zastrzeżeniach, można powiedzieć i o piosence religijnej. Dobra piosenka religijna, również może stać się czymś trwałym i wartościowym. Jestem o tym przekonany.

Jak podkreślają organizatorzy celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych dzieci i młodzieży oraz ukazanie wychowawczej roli muzyki w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Twórcy festiwalu pragną też by przyczyniał się on do rozpowszechniania piosenki religijnej wśród dzieci i młodzieży.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 roku od godz. 9.00 (według ustalonego harmonogramu), w Galerii Żuławskiej przy ul. Rynek Kościuszki 1 w Nowym Stawie.

Do udziału zaproszeni są uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Diecezji Elbląskiej. Swoje zgłoszenia należy przesłać do 5 kwietnia.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników wystąpi gość specjalny tegorocznego konkursu ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy.

Tak wyglądała I edycja konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL