GN 24/2021 Archiwum

Będziemy ci o tym mówić przejdź do galerii

Parafia św. Brata Alberta w Elblągu jest kolejną, którą nawiedza figura św. Michała Archanioła z góry Gargano.

Osoby z parafii św. Brata Alberta w Elblągu, figurę św. Michała Archanioła z góry Gargano, w swojej wspólnocie powitały w poniedziałkowy wieczór.

- Czujemy się zaszczyceni tą niezwykłą wizytą, a równocześnie uradowani, bo liczymy, że swą obecnością napełnisz nasze serca niebieską radością. Znamy cię z kart Pisma Świętego, kiedy wypowiedziałeś zdecydowaną walkę zbuntowanym aniołom i opowiedziałeś się po stronie Boga. Twoja postawa jest równie ważna we współczesnym świecie, bo wiemy, że nie jesteśmy wolni od walki przeciw zasadzkom złego ducha - powiedział Witold Janowski, witając w imieniu parafian figurę św. Michała Archanioła.

- Święty Michale, stajemy przed twoim świętym wizerunkiem nawiedzenia i prosimy: otocz opieką nasze rodziny, wspieraj nas w pokonywaniu trudów codziennego życia, osłaniaj chorych i samotnych. Chroń dzieci od złego, młodzież od niewiary, a nam pomóż trwać w jedności i miłości. Spraw, abyśmy pełni mocy i wiary z ufnością kroczyli po ścieżkach Pana głosząc Jego chwałę - kontynuował.

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła została połączona z rekolekcjami wielkopostnymi, które rozpoczęły się w niedzielę. 

- Święty Michale Archaniele, jesteś już wśród nas. Przygotowywaliśmy się na ten moment przez nowennę, a także ten czas rekolekcyjny. Teraz możemy popatrzeć na ciebie, na twoje piękne oblicze i cieszyć się twoją obecnością przez te trzy kolejne - święte dla nas - dni. Wędrujesz po Polsce, wsłuchujesz się w to, co ludzie mają ci do powiedzenia. Nie są ci obce żadne ludzkie sprawy - radości i nadzieje, obawy i smutki, a także nieszczęścia i tragedie. Tak jak zapewne wszędzie, jest i u nas - mamy za co Bogu dziękować, mamy czym się cieszyć, mamy za co wielbić naszego Boga i Stwórcę. Będziemy ci o tym mówić w czasie spotkań modlitewnych, tych wspólnych i osobistych - zapewnił ks. Mieczysław Tylutki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Elblągu.

Figura św. Michała Archanioła w parafii św. Brata Alberta pozostanie do środy. Tego też dni podczas Mszy św. zostanie odmówiony Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama