Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Być bliżej siebie

Misje Święte centralnym punktem jubileuszu.

- Mam nadzieję, że odbywające się właśnie misje święte, będą najważniejszym punktem w świętowaniu przez naszą wspólnotę 50-lecia przybycia księży marianów do Elbląga - mówił ks. Artur Radacki MIC, proboszcz elbląskiej parafii Wszystkich Świętych, obchodzącej w tym roku wspomniany jubileusz.

- Wierzę, że przyczynią się one do duchowego odnowienia naszej wspólnoty. Bo świętować można na wielu poziomach, ale chcemy, aby zasadniczym owocem tych misji było to, że parafianie poczują się bliżej siebie, a wiara w nas będzie wzrastać.

Misje, które odbywają się pod hasłem: "Przyjdź. Odnów Wiarę" prowadzą księża Rafał Gniazdowski MIC oraz Jakub Biernacki MIC, którzy do naszego miasta przyjechali z Góry Kalwarii.

- Każdy z poszczególnych dni tych misji miał inny temat - wyjaśnia ks. Jakub. Podczas pierwszego dnia wierni słuchali o Bogu, który wychodzi do swoich ludzi i ich szuka. Drugi dzień poświęcony był Sakramentowi Chrztu Świętego. - Wtedy także odnawialiśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne - opowiada kapłan.

Trzeci dzień był dniem nawrócenia, podczas którego nacisk kładziono na spowiedź. - Wczoraj z kolei nasz dzień poświęciliśmy osobom chorym i cierpiącym. Ukazywaliśmy sens cierpienia odczytywany w sensie wiary.

W kolejnych dniach poruszane były tematy nieba i Eucharystii, Miłosierdzia Bożego, wartości małżeństwa.

- Dwa tematy, które są z nami od początku do samego końca to właśnie Miłosierdzie Boże i Maryja - podsumowuje ks. Rafał. - W każdym naszym kazaniu czy to podczas Mszy Świętych, czy Apelu Maryjnego staramy się, któryś z tych wątków zawrzeć.

- Ale najważniejszym celem tych misji jest właśnie odnowienie naszej wiary - podkreślał ks. Jakub.

Misje w parafii Wszystkich Świętych trwają od 11 do 17 marca.

Więcej na temat misji u elbląskich marianów z okazji jubileuszu 50-lecia ich obecności w mieście w "Gościu Elbląskim" na 25 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy