Nowy numer 41/2019 Archiwum

Modlitwa w biegu

Biegana Droga Krzyżowa w Elblągu jest już tradycją. Podobnie jak w ubiegłych latach, osoby skupione wokół Domowego Kościoła kręgu Elbląg-Północ w każdą sobotę Wielkiego Postu zapraszały do wspólnej modlitwy.

Biegacze spotykali się w Bażantarni i tam rozważali kolejne stacje męki Pańskiej. „Upadki na drodze krzyżowej często rozumiemy jako grzech. Jezus jednak grzechu nie popełnił. Jego upadki to proroctwo o nas samych. Mówisz: tak często upadam, bo jestem grzesznikiem, jestem słaby, jestem tylko człowiekiem. Tak, dostrzegasz prawdę o sobie samym. Słusznie, ale twoim największym błędem jest jednak to, że nie podejmujesz walki, że nie czynisz sobie ziemi poddanej (Rdz 1, 28) i tym samym pomagasz sobie do grzechu. Najważniejsze jest jednak to, byś umiał odnosić zwycięstwo. Jak mówił prymas Wyszyński, zwycięstwo nad małym, czymś niesłychanie małym – nad sobą” – usłyszeli przy trzeciej stacji uczestnicy modlitewnego spotkania. Pomysłodawcą bieganej Drogi Krzyżowej jest Grzegorz Jabłoński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL