Nowy numer 42/2019 Archiwum

Też na naszych ramionach

Czy w swoją codzienną drogę ulicami naszych miejscowości zabieramy Chrystusa?

Ludzie, którzy wydali Pana Jezusa na śmierć, nie mieli czystych sumień – mówił ks. Józef Grochowski do uczestników Drogi Krzyżowej, która 23 marca przeszła ulicami Tolkmicka.

– Także i dziś wielu z nas oskarża innych, ale kto zna Ewangelię, nie dziwi się temu i wie, że takich głosów nie da się wyeliminować. Ale Pan Jezus pokazał, że pokój serca jest dla tych, którzy cenią sobie prawdę i nią żyją – przekonywał kapłan. – Jezusa nie irytowały fałszywe oskarżenia. On wiedział, że musiały się pojawić. Taka jest logika działania tego świata. Jak mówił ks. Grochowski, te fałszywe oskarżenia nałożyły na Chrystusowe ramiona krzyż i przyniosły śmierć. – Dziś my chcemy, Panie, pomóc Ci ten krzyż dźwigać – mówił w imieniu parafian na rozpoczęcie nabożeństwa. – Wspólne przeżywanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej jest nie tylko manifestacją naszej wiary, ale również doskonałym momentem, by zastanowić się nad własnym życiem. Każdego dnia chodzimy przecież tymi ulicami, ale czy w tę naszą codzienną drogę zabieramy Chrystusa? Czy on nam towarzyszy i czy tak, jak nas nauczał, czynimy dobro podczas naszej powszedniej wędrówki? Droga Krzyżowa to okazja, by o tym pomyśleć – podsumowuje proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL