Nowy numer 15/2024 Archiwum

Zajrzeć dalej

Trzecia niedziela wielkanocna będzie doskonałą okazją by lepiej poznawać Pismo Święte.

Trzecia niedziela wielkanocna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. - A my jako wspólnota trwająca wokół Pisma Świętego staramy się, aby ten dzień nazywany Niedzielą Biblijną była w naszej parafii wyjątkowy - mówi Bożena Nosarzewska, z Grupy Biblijnej w parafii św. Brata Alberta w Elblągu.

Dlatego podobnie jak ubiegłym roku, w niedzielę następującą po Niedzieli Miłosierdzia, po wszystkich Mszach Świętych, wspólnota będzie rozprowadzać wśród wiernych fragmenty Pisma Świętego. - Zapowiadamy to wydarzenie już wcześniej poprzez plakaty. Na ten wyjątkowy dzień nasza wspólnota udekoruje również parafialną świątynię. Nie sposób będzie nie zauważyć czemu jest poświęcona ta niedziela - wyjaśnia Małgorzata Pastuszak

Członkowie Grupy Biblijnej zauważają, że już w ubiegłym roku wierni chętnie sięgali po ofiarowane przez nich cytaty. - Ciągle jednak zdajemy sobie sprawę, że na co dzień nie wszyscy zaglądają do Pisma Świętego. Stąd kolejna nasza inicjatywa na jeszcze szerszą skalę - mówi pani Małgorzata.

- Święty Hieronim powiedział, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa - przytacza słowa świętego ks. Szymon. - Dlatego myślę, że jest to naturalne, że każdy kto poznaje Chrystusa chce go dawać innym, chce go nieść innym. A my możemy nieść Chrystusa, właśnie w tym krótkim cytacie, który ktoś od nas tego dnia weźmie.

Te cytaty, które wierni będą mogli wylosować po nabożeństwie nie są wiernie zaczerpnięte z Pisma Świętego. - Są to pewne omówienia lub streszczenia jakiegoś fragmentu, ale u dołu umieszczamy odnośniki, które pozwalają nam odnaleźć tę myśl w Biblii - wyjaśnia ks. Szymon. - Właśnie w ten sposób będziemy zachęcać do tego, aby także w domu sięgnąć po Pismo i dowiedzieć się czegoś więcej i zajrzeć trochę dalej.

Całość artykułu w Gościu Elbląskim na 15 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy