Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pięćdziesiątnica w Malborku przejdź do galerii

Ten sakrament to umocnienie chrześcijańskiego stylu bycia.

Biskup Jacek Jezierski w piątek udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku.

- Tak się złożyło, że krótko po święcie Wielkanocy przyjmujecie sakrament bierzmowania. Święty znak umocnienia w wierze i umocnienia dla chrześcijańskiego stylu bycia. Bierzmowanie łączy się z osobą Ducha Świętego. Jego to udziela nam zmartwychwstały Jezus. Obiecał swoim uczennicom i uczniom Ducha Świętego, i dał Go im w dniu pięćdziesiątym po Zmartwychwstaniu - powiedział bp Jacek Jezierski.

Pierwsi wyznawcy Chrystusa - pierwsi chrześcijanie - w dniu Pięćdziesiątnicy byli w Jerozolimie. W pewnym sensie ukrywali się przed żydami, o czym napisano w Dziejach Apostolskich. Wtedy - jak wytłumaczył w homilii biskup elbląski - otrzymali umocnienie, odwagę i radość życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL