Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z wieży widać lepiej

Już wkrótce będzie można skorzystać z najchętniej odwiedzanego punktu widokowego w naszym mieście.

Jak co roku od 15 kwietnia po jesienno-zimowej przerwie mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać widoki z wieży elbląskiej katedry. W ubiegłym sezonie obiekt odwiedziło ponad 22 tys. osób.

Jak informują władze miasta, po przeprowadzeniu remontu wieży zakładano, że obiekt będzie odwiedzało ok. 5 tys. osób rocznie. Tymczasem każdego sezonu te szacunki są kilkukrotnie przekraczane. Rekordowy okazał się rok 2016 kiedy to 366 stopni wieży pokonało aż 27 tys. osób.

Zanim wieża została oddana do użytku zwiedzających, trzeba było ją do takich możliwości przystosować. Na ten cel miasto pozyskało z UE 2,6 mln zł. Łącznie cała inwestycja razem z renowacją murów wieży kosztowała 3,8 mln zł.

W związku z tym, że inwestycja została dofinansowana z Unii Europejskiej, do 2020 r. wieża będzie udostępniania turystom bezpłatnie. W tym czasie każdy chętny ma możliwość pokonania 5 poziomów i 366 stopni aż do wysokości 67 metrów. Tu czekają na niego niesamowite widoki i panorama Elbląga.

- W tym sezonie nie wprowadzamy żadnych zmian w działaniu obiektu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów - mówi ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu.

Wieża czynna jest w sobotę w godz.10-14., w niedzielę w godz.14-17, oraz od wtorku do piątku w godz.10-17, Ostatnie wejście na taras pół godziny przed zamknięciem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL