Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wspólnota wspólnej drogi przejdź do galerii

Dziękczynienie za 25 lat istnienia Kapituły Katedralnej Elbląskiej.

- Kapituły są stowarzyszeniami znanymi w Kościele od wieków. Może warto spojrzeć na kapitułę katedralną nie tylko przez pryzmat władzy, ale jako na braterską wspólnotę duchownych diecezjalnych, wspólnotę osób, wspólnotę wspólnej drogi - powiedział bp Jacek Jezierski w czasie Mszy św. dziękczynnej z okazji 25-lecia Kapituły Katedralnej Elbląskiej.

Biskup elbląski wskazał, że po Soborze Watykańskim II kapituły katedralne straciły na znaczeniu. Przestały być senatem biskupa w diecezji. Obecnie ich zadaniem jest pielęgnowanie liturgii w katedrze.

- Kapituły pozostają nadal gronem osób wyróżnionych przez biskupa, wyróżnionych ad personam - zaznaczył bp Jezierski.

Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przewodniczył abp Józef Górzyński. Metropolita warmiński złożył gratulacje z okazji jubileuszu. Powiedział, że  jest to nieduży jubileusz w historii Kościoła, ale przecież wpisujący się w niezwykle bogatą historię tradycji chrześcijaństwa na tych ziemiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL