Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pielgrzymowali do Matki Bożej przejdź do galerii

Jest to czas, w którym klerycy z całej Polski mogą poczuć się wspólnotą.

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu byli w grupie ponad 2000 alumnów z całej Polski oraz delegacji z krajów sąsiednich, którzy wzięli udział w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

Na Jasną Górę pielgrzymowali wszyscy klerycy z elbląskiego seminarium wspólnie z przełożonymi. - Ta pielgrzymka to przede wszystkim czas, w którym możemy powierzyć Matce Bożej swoje powołanie - mówi dk. Łukasz Sołtysiak.

Pielgrzymka jest również okazją, by poznać kleryków z innych seminariów, spotkać znajomych.

Klerycy z seminariów duchownych w ciągu roku spotykają się w czasie pielgrzymek, sympozjów, konkursów. Do Elbląga alumni z całej Polski przyjeżdżają np. na konkurs recytatorski.

- Każdy ma znajomych w innych seminariach, a dzięki temu, wspólnemu pielgrzymowaniu, możemy stać się wspólnotą - opowiada dk. Łukasz.

V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych odbyła się 17 i 18 kwietnia. Spotkaniu towarzyszyło hasło „W sercu Jezusa, w sercu Maryi”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL