Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ania przypomniała ŚDM przejdź do galerii

Zaśpiewali pięknie, bo na Bożą chwałę.

Wszystkim doskonale znane pieśni, śpiewane w czasie Mszy św., a także nieco mniej popularne piosenki religijne postanowili zaśpiewać młodzi wykonawcy w czasie I konkursu piosenki religijno-papieskiej w Starym Dzierzgoniu. Na scenie stanęło 29 młodych artystów.

Wybrzmiały, oczywiście, ulubiona piosenka św. Jana Pawła II, czyli „Barka”, oraz przybliżająca biografię Karola Wojtyły piosenka „Lolek” z repertuaru Magdy Anioł. Kilka osób przypomniało polskojęzyczną wersję przeboju Leonarda Cohena „Hallelujah”.

Właśnie tę piosenkę zaśpiewała Gabrysia z kl. V SP w Bruku. - Pani, która uczy mnie religii, powiedziała, że mam bardzo ładny głos i śpiewam czysto wysokie dźwięki - pochwaliła się Gabrysia. Piosenkę Cohena wybrała, bo bardzo jej się ona podoba.

- Jestem samoukiem - mówi Ania z III klasy gimnazjum w Przezmarku. W czasie konkursu wykonała hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - „Błogosławieni miłosierni”. Nauczyła się go w szkole. - Śpiewaliśmy go na lekcji religii. Spodobał mi się od razu - zapewnia gimnazjalistka.

Występy młodych wykonawców oceniali: Jan Kawicki, przewodniczący komisji, ks. kan. Antoni Myjak i Marcin Domagalski.

J. Kawicki powiedział młodym wykonawcom, że muzyka fajnie wygląda tylko w telewizji, ale żeby nauczyć się tak śpiewać, grać i występować, potrzeba wielu lat pracy. W kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyła Weronika Gida. W drugiej grupie wiekowej - 11-14 lat - najładniej zaśpiewała Aniela Szymańska-Sztym, a wśród gimnazjalistów - Paulina Ratyńska.

Koncert poprowadził Sławomir Buzanowski, dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, w którym odbyły się konkursowe występy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast