Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ze Skandynawii do Malborka przejdź do galerii

Artyści ze Szwecji zaśpiewali w kościele św. Jana Chrzciciela.

Choć tytuł koncertu Kameralnego Chóru Uniwersytetu w Pitea brzmiał "Skandynawska Muzyka Sakralna" przybyli do świątyni usłyszeli również utwory nawiązujące do skandynawskiego folkloru.

Kameralny Chór Uniwersytetu w Pitea powstał w 1990 roku. Artyści dotychczas nagrali kilka płyt i występowali przed publicznością w wielu krajach. W ubiegłym roku zaśpiewali m.in. w Iranie.

Repertuar chóru jest szeroki - od muzyki dawnej przez barok, klasycyzm, romantyzm, aż do współczesności.

Wykonują utwory znane, a także te napisane specjalnie dla nich. Jeden z takich utworów zaśpiewali w Malborku. Była to pieśń nawiązującą do folkloru lapońskiego. Wiosna tam budzi się bardzo gwałtownie i trwa niezwykle krótko. W piosence melomani usłyszeli odgłosy przyrody. Co więcej Erik Westberg, dyrygent, zaprosił także publiczność do włączenia się w wykonanie jej. Zgromadzonym w kościele św. Jana dał wyraźny sygnał, kiedy sami mieli zacząć naśladować odgłosy zwierząt.

Dwie ostanie pieśni, w czasie malborskiego koncertu, goście ze Szwecji wykonali wspólnie z chórem Lutnia. Zaśpiewali m.in. „Ubi caritas est”. Podczas wspólnego śpiewu dyrygowała Bożena Balcarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL