Nowy numer 48/2023 Archiwum

Prowadzi nas św. Józef przejdź do galerii

- Dzięki wspólnocie naprawdę poczułam miłość Boga - mówi pani Barbara.

Pismo Święte i obraz z wizerunkiem św. Józefa otrzymali członkowie wspólnoty Domownicy Boga, która działa przy parafii św. Józefa Robotnika w Elblągu.

Od roku ok. trzydzieści osób spotyka się w każdy czwartek. Najpierw trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu, później uczestniczą w Eucharystii i w spotkaniu wspólnotowym.

Po ubiegłorocznych rekolekcjach o wierze w parafii odbyło się Seminarium Odnowy Wiary. Jego owocem jest już prężnie działająca wspólnota.

- Najpiękniejsze jest to, że wspólnie modlimy się i uwielbiamy Boga - opowiada pani Barbara. 

Każda wspólnota Domowników Boga, przyjmuje tytuł parafii, przy której powstała. W przypadku grupy elbląskiej brzmi on Domownicy św. Józefa. -  Naszym patronem jest św. Józef. Czcimy go codziennie, nie tylko dzisiaj. Ja również jestem rzemieślnikiem, czy to nie jest palec Boży? Budowałem ten kościół od podstaw. Mam dobrego patrona, bo dziś są też moje urodziny - chwali się pan Hieronim. 

Członkowie wspólnoty wierzą, że dzięki ich wspólnocie ożyje cała parafia. A stanie się tak, gdy inni zobaczą, ze oni sami żyją i cieszą się swoją wiarą.

Pan Hieronim przyznaje, że wspólnota jego nie zmieniła, ale już zauważył, że ich modlitwa ma wpływ na osoby, która obserwują ich z zewnątrz. - Ja wierzę od dziecka. Wiarę przekazali mi rodzice. Później bywało różnie, człowiek się oddalał od Boga i przybliżał. Będąc samemu w szkole, czy też w wojsku, nie zawsze mogłem utrzymywać bliską więź z Bogiem - tak w życiu bywało. Ale wiedzę, że są osoby ochrzczone, które teraz poczuły pragnienie, żeby być bliżej Boga i odnowiły swoją wiarę - zauważa mężczyzna.

- A ja dzięki tej wspólnocie naprawdę poczułam miłość Boga. Wierzyłam w Boga. To było w głowie, ale do serca dopiero musiało dojść. Dzięki tej wspólnocie naprawdę poczułam, że Bóg mnie kocha, że jestem Jego dzieckiem - dzieli się swoim doświadczeniem pani Barbara. Wcześniej pani Barbara należała do innych wspólnot. Teraz tamten czas nazywa okresem rozwoju wiary.

Wspólnotą opiekuje się ks. Janusz Łukowski, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy