Nowy numer 03/2020 Archiwum

Piszemy dzieje naszej ojczyzny

Bp Jacek Jezierski przewodniczył Mszy św. w intencji ojczyzny w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

- Potrzebna jest znajomość dziejów ojczyzny, refleksja nad jej przeszłością. Trzeba spoglądać w przeszłość, aby nie powtarzać błędów i nie naśladować niewłaściwych postaw. Piszemy bowiem dalej dzieje naszego narodu i państwa, w nowej sytuacji i rzeczywistości - powiedział bp Jacek Jezierski.

Wcześniej biskup elbląski przypomniał historię Konstytucji 3 Maja oraz zasady, jakie wprowadzała. Podkreślił, że dokument zyskał uznanie Kościoła, który włączył się w jego propagowanie.

W dalszej części homilii bp Jezierski wskazał, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za dobro wspólne i niepodległość państwa. - Jesteśmy odpowiedzialni za ojczystą ziemię, za rozwój materialny i społeczny, za szeroko rozumianą kulturę, wolność i bezpieczeństwo - wymieniał biskup elbląski.

Piszemy dzieje naszej ojczyzny    Elbląg; 3.05; Święto Konstytucji 3 Maja Agata Bruchwald /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama