Nowy numer 49/2023 Archiwum

Budujecie Polskę przejdź do galerii

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Sztumu.

Wizytę rozpoczął od złożenia kwiatów pod pomnikiem „Rodła”, po czym spotkał się z mieszkańcami miasta na dziedzińcu XIV-wiecznego zamku.

- Przed chwilą, kiedy wychodziłem z budynku Starostwa Powiatowego, naprzeciwko, którego stoi pomnik „Rodła” upamiętniający polskich bohaterów niezwykle trudnych czasów, jeden z państwa współmieszkańców powiedział do mnie: „Panie prezydencie, właśnie złożył pan kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym także mojego ojca”. Tak, proszę państwa, to właśnie dlatego oddaję ten hołd i składam kwiaty pod pomnikiem. Dlatego, że państwo cały czas tutaj mieszkacie - na tej ziemi, od pokoleń - mimo wszystkich przeciwieństw budujecie tutaj Polskę i polskość. Za to - w imieniu całej Rzeczpospolitej i całego polskiego narodu - jestem ogromnie wdzięczny, i składam hołd państwu i państwa rodzinom - powiedział prezydent Andrzej Duda do osób przybyłych na dziedziniec zamku.

Prezydent Duda zaznaczył, że zależy mu na tym, by  bezrobocie było jak najniższe, a polityka była prowadzona jak najskuteczniej.

- Chciałbym, żebyście państwo mieli w swoich rękach klucz decyzji co do tego, jak ma wyglądać nasza ojczyzna -  tłumaczył prezydent Duda i dodał, że są to także kwestie ustrojowe. To, jak będą wyglądać relacje między władzami, a także kwestie socjalne, obywatelskie, jakie będzie gwarantowała ustawa zasadnicza. 

- Zdecydowałem się mimo sprzeciwów niektórych osób ze sceny politycznej, że zapytam państwa - moich rodaków - o to w referendum konsultacyjnym dotyczącym kształtu i kierunków, jakie powinny być przyjęte w przyszłej polskiej konstytucji - zaznaczył prezydent Duda i poprosił o udział w zaplanowanym referendum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy