Każdy jest pasterzem przejdź do galerii

- W naszej parafii dzieją się cuda... - mówił o. Piotr Wiśniewski w Milejewie.

Patron parafii w Milejewie - św. Stanisław, biskup i męczennik - poznał dobrego pasterza.

- Dlatego, że poznał dobrego pasterza, sam stał się dobrym dla tych, którym służył. Stał się tak dobrym, że potrafił dzielić się tym, co posiadał, mówić o Bogu, ale również i oddać  życie za prawdę, którą wyznawał - powiedział o. Piotr Wiśniewski.

Nawiązując do wcześniej przeczytanej Ewangelii św. Jana (J 10, 11-16) mówił, że dobry pasterz nie boi się stanąć w obronie swoich owiec, swojego ludu, któremu ukazuje drogę prawdy.

- Dlaczego dzisiaj do was o tym mówię? Dlatego, że chcę, żebyście zobaczyli, że w jakimś wymiarze każdy z nas jest pasterzem - wyjaśnił kapłan. 

W dalszej części homilii o. Piotr wytłumaczył, że mama jest pasterzem dla dzieci, ojciec dla swojej rodziny, a młody człowiek to dobry pasterz dla kolegów i koleżanek ze szkoły. Tak dzieje się, gdy człowiek swoim życiem wskazuje drogę do Jezusa.

Często ludzie mówią, że pasterzami są księża. - My jesteśmy pasterzami parafii, ludu, który Bóg nam powierzył. A chciałbym, aby każdy z was zrozumiał i przyjął tę prawdę, że również ty jesteś dobrym pasterzem - mówił o. Piotr i przekonywał, że tak może się stać, jeśli człowiek żyje blisko Jezusa Chrystusa.

- Jako dobry pasterz będziesz wiódł swoje dzieci, swoją rodzinę i przyjaciół ku Bogu. Czy jesteś takim dobrym pasterzem? - pytał.

- Życzę księdzu proboszczowi i wam, abyście często słyszeli: „W naszej parafii dzieją się cuda, bo są pasterze, którzy prowadzą tę parafię po najlepszej drodze. W naszej parafii każdy z nas bierze odpowiedzialność za to jak wygląda świątynia i wokół niej, jakie są wspólnoty, które tę wspólnotę parafialną tworzą”. Życzę wam, abyście odkryli w sobie, że jesteście pasterzami dla waszych rodzin, parafii. A wasz ksiądz proboszcz niech was prowadził po najpiękniejszych drogach, aby kiedyś, każdy mógł otrzymać chwałę nieba, tak jak ją otrzymał św. Stanisław - podsumował kapłan.

Podczas uroczystości odpustowych Mszy św. przewodniczył ks. prałat Walenty Szymański, wikariusz generalny diecezji elbląskiej, a homilię wygłosił o. Piotr Wiśniewski CSsR, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..