Nowy numer 03/2020 Archiwum

Zaproście Go do siebie przejdź do galerii

Nieustannie potrzebujemy Bożego wzmocnienia.

- Choćby ktokolwiek z ludzi uparł się i powiedział: "ja teraz będę dobrym człowiekiem dla wszystkich", to i tak wkrótce przekona się, że bez pomocy Boga to nie jest możliwe - mówił biskup Józef Wysocki. Słowa te skierował do młodzieży, która 8 maja w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kępkach przyjęła sakrament bierzmowania.

- Dzieje się tak dlatego, że wszyscy jesteśmy dotknięci skazą grzechu pierworodnego, a nasza natura jest skłonna do grzechu - zwracał uwagę kapłan. - Dlatego nieustannie potrzebujemy Bożego wzmocnienia. Potrzebujemy Ewangelii, dziesięciu przykazań i sakramentów świętych, które nas w tej wierze będą umacniały.

Jak wskazywał młodym biskup Józef życie chrześcijanina to, życie człowieka, który zaprosił Jezusa do siebie na każdy dzień. - Przyjęliście Go w sakramencie chrztu świętego, a dziś umacniacie się Jego Duchem w sakramencie bierzmowania - podkreślał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama