Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jesteśmy powołani do wieczności przejdź do galerii

Rozpoczęły się tegoroczne nabożeństwa fatimskie.

W 101. rocznicę objawień Matki Bożej pastuszkom Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi wierni z Elbląga i okolic modlili się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie.

Dzisiejsza niedziela to także uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Bp Józef Wysocki, który przewodniczył Mszy św., zaznaczył, że dziś przeżywamy podwójne święto.

- Najpierw przeżywamy tajemnicę odejścia Jezusa do swojego Ojca - powiedział i dodał, że dzień ten ukierunkowuje nasz wzrok, byśmy nie byli wpatrzeni tylko na to, co jest na ziemi.

- Dzisiejsze święto mówi nam, że jesteśmy powołani do wieczności, do życia w królestwie niebieskim. Bracia! Nasza ojczyzna jest w niebie - mówił bp Wysocki.

W homilii ksiądz biskup nawiązał do objawień Matki Bożej w Fatimie, które rozpoczęły się w 13 maja 1917 roku. Tłumaczył, że cały wiek XX minął pod znakiem objawień maryjnych, które w szczególny sposób związane były z papieżem Janem Pawłem II.

- W nim wypełniły się obietnice, jakie złożyła Matka Boża. To było przestrzeżenie świata przed III wojną światową, przed zagładą świata. Matka Najświętsza dała ratunek: nawrócenie, czyli przyjęcie Ewangelii i życie w jedności z Jezusem. Modlitwa i pokuta. To jest ratunek - zaznaczył bp Józef.

Po Mszy św. wierni przeszli wokół świątyni, śpiewając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Następnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwała do godz. 15. Uroczystości w sanktuarium zakończyły się wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i nieszporów z uroczystym błogosławieństwem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast