Nowy numer 07/2020 Archiwum

Iść za Chrystusem przejdź do galerii

Kładzie rękę na prawym ramieniu i tym samym zaświadcza, że kandydat jest przygotowany do przyjęcia sakramentu.

Kapłani wyciągając ręce nad kandydatami do bierzmowania, przyzywają Ducha Świętego.

- On nas ogarnie, On pragnie zamieszkać w twoim sercu - powiedział bp Józef Wysocki, który we wtorek 22 maja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

W dalszej części homilii ksiądz biskup wytłumaczył, jaka jest rola świadka podczas bierzmowania. Świadek kładzie rękę na prawym ramieniu bierzmowanego. W ten sposób zaświadcza, wobec wszystkich zgromadzonych w świątyni, że kandydat do bierzmowania jest dobrze przygotowane do przyjęcia sakramentu.

W sercu tego człowieka jest wiara w Jezusa Chrystusa i szczerze żałujesz za zło, które mogło się dokonać w jego życiu. Bierzmowany pragnie iść za Chrystusem, który jest Światłością świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama