Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kto będzie rządził miastem?

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga jest Jerzy Wilk.

Po raz pierwszy J. Wilk kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga był w 2013 roku; były to wybory przedterminowe. Wygrał w drugiej turze i przez półtora roku pełnił tę funkcję.

J. Wilk jest ekonomistą, absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie. Przez 23 lata zarządzał Elbląską Spółdzielnią Niewidomych „Elsin”. W zakładzie zatrudnionych było prawie 100 najbardziej poszkodowanych inwalidów - niewidomych, psychicznie chorych i umysłowo upośledzonych, głuchoniemych oraz ze schorzeniami ruchu.

W latach 80. XX wieku był związany z NSZZ „Solidarność” oraz współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu. Należał do Porozumienia Centrum, a obecnie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Od 2015 roku J. Wilka jest posłem RP. Wybrany został 14904 głosami.

W 1998 roku J. Wilk otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Informacja o kolejnych kandydatach na prezydentów miast została opublikowana 23 maja na stornie internetowej Prawa i Sprawiedliwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast