Nowy numer 03/2020 Archiwum

Doskonałość, czyli świętość przejdź do galerii

- Duch Święty towarzyszy nieustannie wyznawcom Chrystusa - powiedział bp J. Jezierski.

- Aktywność, dynamizm Ducha Świętego można porównywać do potężnego wiatru, który nieraz zwala z nóg - zwrócił uwagę bp Jacek Jezierski, podczas Mszy św. z obrzędem bierzmowanie w parafii św. Mikołaja w Elblągu. Tak było w przypadku prześladowcy chrześcijan - Szawła. W drodze do Damaszku oślepiła go światłość i spadł ze zwierzęcia.

- Można porównywać działanie Ducha Świętego do wichru, nawet do uderzenia pioruna. Jednak to działanie nie posiada charakteru niszczącego, dewastującego. Przeciwnie - jest to działanie oczyszczające, leczące - wymieniał bp Jezierski.

Działanie Ducha Świętego nie zawsze musi być „spektakularne”. Często jest ono łagodne, prawie niezauważalnie. Tak jak niedużego strumienia, który systematycznie nawadnia swoje brzegi i czyni ziemię urodzajną.

Duch Święty sprawia, że poszczególne osoby osiągają ludzką dojrzałość i chrześcijańską doskonałość, czyli świętość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama