Nowy numer 04/2020 Archiwum

Znak umocnienia przejdź do galerii

On jest po to, żeby nie zobojętnieć w wierze.

- Sakrament bierzmowania to znak przekazania Ducha Świętego. To znak umocnienia we wspólnocie wierzących. Umocnienie jest po to, aby nie zobojętnieć, aby wiara w nas nie zanikła, aby umocniła się nasza tożsamość - mówił bp Jacek Jezierski podczas Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku.

To zaś nas odróżnia od wyznawców m.in. islamu, hinduizmu oraz osób niewierzących. - Nie wierzę w „święte drzewa”, nie wierzę w „święte zwierzęta”, nie wierzę w magię i czary. Wierzę w Boga, który jest mądry i dobry. Wierzę w Jezusa Chrystusa, który przezwyciężył zło i śmierć. Wierzę w Ducha Świętego - wymieniał biskup elbląski i wytłumaczył, że Duch Święty nie jest „ślepą mocą” ani nieokreślonym dynamizmem, energią.

- Duch Święty prowadzi nas ku pełniejszej prawdzie, ku lepszemu zrozumieniu - zaznaczył bp Jezierski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama