Nowy numer 38/2021 Archiwum

Vivat rodzina, vivat życie! przejdź do galerii

Ulicami Iławy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Tegoroczny iławski Marsz dla Życia i Rodziny miał również aspekt patriotyczny. Wpisał się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a wyrazem tego były białe i czerwone balony niesione przez uczestników wydarzenia.

Marsz wyruszył z placu przed kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i dotarł do miejskiego amfiteatru. Maszerującym towarzyszyły hasła, m.in.: "Niskie podatki dla ojca i matki", "To, co dobre się zaczyna, gdy pojawia się rodzina", "To w rodzinie smutek ginie", "Życie chronisz - świat obronisz".

- Idąc w tym marszu, pokazujemy, że dla nas rodzina i życie to wartość - mówi Elwira, która w marszu wzięła udział po raz drugi. Dodaje, że w iławskim pochodzie bierze udział dużo osób młodych i dzięki temu jest bardzo dobra atmosfera.

- Tu pokazujemy innym ludziom, że popieramy naszą typową rodzinę. Ona jest wartością - dodaje pan Jan. - Rodzinę tworzą kobieta i mężczyzna - zaznacza.

Obecni na marszu kapłani udzielili specjalnego błogosławieństwa rodzicom, którzy oczekują narodzin dziecka. A do listy honorowych patronów iławskiego Marszu dla Życia i Rodziny dopisano parafie Niepokalanego Poczęcia NMP, Przemienienia Pańskiego i św. Brata Alberta.

Specjalne podziękowanie otrzymał o. Jacek Leśniarek OMI, który przez 4 lata angażował się w organizację imprezy. Podziękowano mu, ponieważ był to ostatni marsz, jaki współorganizował w Iławie. W tym roku odchodzi z parafii Przemienienia Pańskiego.

Po zakończeniu Marszu dla Życia i Rodziny w iławskim amfiteatrze zagrał zespół Zayazd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama