Nowy numer 42/2019 Archiwum

Parafia dla niepodległej

- Książki brata Krzysztofa pomagają nam żyć piękniej - mówi pani Dorota.

W ramach projektu edukacyjnego " Parafia dla Niepodległej", 10 czerwca w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku odbyło się spotkanie patriotyczne ku uczczeni 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polską.

- Dziś zapominamy co o znaczy Bóg, Honor i Ojczyzna. To są wartości , które kształtują naszą tożsamość. Bez powrotu do korzeni nie damy rady żyć - mówiła w czasie spotkania Dorota Ojdowska- Starzyk.

Podczas spotkania odbyła się również promocja książki autorstwa br. Krzysztofa Łaszuka pt. "W cieniu rodzącej się Niepodległej". Prezentację pozycji rozpoczął ks. Józef Miciński, który wspomniał, że książka br. Krzysztofa jest osobistym opisem wspomnień przodków, którzy w szarości dnia tworzyli niepodległość. Następnie poszczególni lektorzy - Czesław Łaszuk, Mateusz Nadolski i Lech Marczuk czytali urywki z nowej książki.

- Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, bo wspomina czasy gdy rodziła się Polska - komentuje Mateusz Nadolski po przeczytaniu książki. - Dowiedziałem się z niej, że na początku wcale nie było tak łatwo, bieda, brak żywności, nędza... to były nasze początki Niepodległej. Ale Polska po tylu latach niewoli żyje! To jest cud, zadanie i zobowiązanie, że istnieje na mapie Europy. Przecież mogło nas nie być - zauważa.

- Książki br. Krzysztofa Łaszuka pomagają nam żyć piękniej - dodaje pani Dorota.

Spotkanie uświetnił wirtuoz gry na trąbce - Paweł Wojtachna, uczeń Szkoły Muzycznej w Elblągu. Wszyscy przybyli na spotkanie mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w jego wykonaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL