Nowy numer 38/2023 Archiwum

Parafia dla niepodległej

- Książki brata Krzysztofa pomagają nam żyć piękniej - mówi pani Dorota.

W ramach projektu edukacyjnego " Parafia dla Niepodległej", 10 czerwca w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku odbyło się spotkanie patriotyczne ku uczczeni 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polską.

- Dziś zapominamy co o znaczy Bóg, Honor i Ojczyzna. To są wartości , które kształtują naszą tożsamość. Bez powrotu do korzeni nie damy rady żyć - mówiła w czasie spotkania Dorota Ojdowska- Starzyk.

Podczas spotkania odbyła się również promocja książki autorstwa br. Krzysztofa Łaszuka pt. "W cieniu rodzącej się Niepodległej". Prezentację pozycji rozpoczął ks. Józef Miciński, który wspomniał, że książka br. Krzysztofa jest osobistym opisem wspomnień przodków, którzy w szarości dnia tworzyli niepodległość. Następnie poszczególni lektorzy - Czesław Łaszuk, Mateusz Nadolski i Lech Marczuk czytali urywki z nowej książki.

- Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie, bo wspomina czasy gdy rodziła się Polska - komentuje Mateusz Nadolski po przeczytaniu książki. - Dowiedziałem się z niej, że na początku wcale nie było tak łatwo, bieda, brak żywności, nędza... to były nasze początki Niepodległej. Ale Polska po tylu latach niewoli żyje! To jest cud, zadanie i zobowiązanie, że istnieje na mapie Europy. Przecież mogło nas nie być - zauważa.

- Książki br. Krzysztofa Łaszuka pomagają nam żyć piękniej - dodaje pani Dorota.

Spotkanie uświetnił wirtuoz gry na trąbce - Paweł Wojtachna, uczeń Szkoły Muzycznej w Elblągu. Wszyscy przybyli na spotkanie mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w jego wykonaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast