Nowy numer 38/2021 Archiwum

Świadomi obdarowania

Za nami jubileuszowe spotkania poświęcone rodzinie, organizowane przez elbląskich salwatorianów.

Zakończyło się dziś X Forum Rodziny, które dorocznie przeżywają wierni parafii św. Brata Alberta w Elblągu. Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem: "Szczęśliwi - bo razem". Małżonkowie i zainteresowani tematyką rodzinną spotykali się w świątyni księży salwatorianów od 10 do 13 czerwca.

Choć przez dekadę każde z forów odbywało się pod innym hasłem i miało inny charakter, to jednak można dla tych spotkań znaleźć wspólny mianownik. - Jest to zawsze czas, kiedy powierzamy Panu Bogu nasze małżeństwo. Jest to też czas, kiedy rodzina może przyjść do Pana Boga i oddać mu to wszystko, co trudne, i też wszystko, co radosne, i prosić, by ją błogosławił - wyjaśniał ks. Mieczysław Tylutki SDS, proboszcz parafii.

- Tegorocznemu forum towarzyszą słowa: "Szczęśliwi - bo razem". Razem z Chrystusem, ale także razem ze sobą w rodzinie - wskazywał ks. Mieczysław.

Jak przystało na jubileuszową edycję, w trakcie tegorocznego forum wystąpiło aż trzech prelegentów, a nie jeden, jak bywało dotychczas. Franciszkanin o. Grzegorz Piśko wygłosił konferencję nt. "Małżeństwo, rodzina - sukces".

Jak wskazywał o. Piśko, jednym z czynników zapewniających wspomniany sukces jest odpowiedzialne podejście do kwestii małżeństwa. - Tylko jeśli przyjmujemy drugą osobę jako dar, mamy świadomość wielkiego obdarowania, wtedy rozpoczynamy wspólną drogę i możemy razem działać jako współpracownicy Pana Boga - mówił w czasie konferencji.

W kolejnych dniach słowo do uczestników forum skierował ks. Sławomir Małkowski, rektor elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego, który opowiedział o przebaczeniu w rodzinie, z kolei ks. Edward Rysztowski, proboszcz parafii Świętej Rodziny, wyjaśniał, jak ważną misję do spełnienia ma małżeństwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama