Nowy numer 03/2020 Archiwum

Wspomnienie patronki diecezji elbląskiej

Szansa, żeby lepiej poznać bł. Dorotę.

Wspomnienie bł. Doroty z Mątów Wielkich w kościele obchodzone jest 25 czerwca.

Uroczystości odpustowe w kwidzyńskiej katedrze odbędą się w sobotę 23 czerwca. Rozpoczną się one o godz. 9 Mszą św. pod przewodnictwem bp Jacka Jezierskiego.

Następnie - w salach zamkowych – odbędzie się V Sympozjum Dorotańskie. Podczas konferencji dr hab. Janusz Trupinda przedstawi temat „Zamek w Kwidzynie w czasach bł. Doroty (w późnym średniowieczu)”, a ks. prof. dr hab. R. Knapiński zastanowi się nad zagadnieniem „Czy Biblia pauperum była księgą dla analfabetów?” Łącznie w czasie sympozjum zostanie wygłoszonych 7 wykładów.

Równocześnie na palcu im. św. Jana Pawła II trwać będzie Powiślański Jarmark Błogosławionej Doroty.

Natomiast 30 czerwca z Malborka wyruszy trzecia pielgrzymka piesza do sanktuarium św. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa wyjdzie o godz. 7 z kościoła św. Jana. Pątnicy do pokonania będą mieli ok. 18, a szli będą przez Grobelno, Kraśniewo i Miłoradz. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.

Osoby chętne, by wziąć udział w pielgrzymce, proszone są o zgłoszanie się w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku osobiście, bądź mailowo - jmicinski@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama