Nowy numer 41/2019 Archiwum

Z wiosłem pod wiatr

Wyprawa nie należy do najłatwiejszych. Nagrodą za trud są piękne widoki.

Mam nadzieję, że to będzie bardzo fajny wypoczynek z Panem Bogiem, na wodzie – mówiła Karolina przed rozpoczęciem spływu kajakowego, który zorganizował w tym roku elbląski Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej.

– Chcemy pokazać, że choć zaczęły się wakacje, to wcale nie są one dla nas odpoczynkiem od wiary i formacji samego siebie – dodaje dziewczyna. Tegoroczny spływ jest już drugą wyprawą, która zorganizował RMS z parafii św. Brata Alberta. – W ubiegłym roku płynęliśmy w górę rzeki Elbląg, w stronę jeziora Drużno. W tym zaś obraliśmy kierunek przeciwny – tłumaczy ks. Rafał Główczyński, opiekun grupy. Młodzież wraz z kapłanem wyruszyła z Elbląga z przystani przy ul. Radomskiej i po przepłynięciu Kanału Jagiellońskiego dotarła do Osłonki. – To jest cel naszego pierwszego dnia podróży, tam mamy nocleg pod namiotami – opowiada kapłan. Dalsze dni zapowiadają się równie ambitnie. Młodzi kajakarze planują przez Zalew Wiślany dotrzeć do Nadbrzeża, skąd powrócą do Elbląga. Cały spływ potrwa trzy dni. – Nie ma co ukrywać, trasa jest trudna. Trzeba się sporo napracować wiosłami, a zmienny wiatr nie będzie tego ułatwiał – mówi Krzysztof, kwatermistrz grupy. Jak opowiada, sam często pływa łodzią po Nogacie. – Ale wydaje mi się, że warto się namęczyć. Bo kiedy z tej rzeki będą wpływali na Szkarpawę, to widok wynagrodzi wszelki włożony trud – zapewnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL