Malbork ponownie oblężony przejdź do galerii

Podobnie, jak w ubiegłych latach, odtwórcy i turyści nie zawiedli.

Działo się to w 1410 roku. Wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły natarły na warownię zamku krzyżackiego w Malborku. Oblężenie trwało od lipca do września. Malbork nie został zdobyty.

Nawiązując do tych wydarzeń, w Malborku w 2000 r. po raz pierwszy przygotowano inscenizację „Oblężenie Malborka”. Impreza szybko zyskała popularność wśród odtwórców historycznych oraz turystów.

Pani Agnieszka jest historykiem i pracuje w Muzeum Dulak 121 w Pruszkowie. Jest również odtwórcą historycznym i podczas imprez opowiada turystom bajki. - Bajki od zawsze stanowiły przestrogę przed tym, co złego może dziać się na polu albo w lesie, a przede wszystkim uczyły, jak wyglądała rzeczywistość poza bezpieczną chatą. Z czasem te opowieści stawały się coraz bardziej wyspecjalizowane, skupiały się wokół coraz ważniejszych spraw - rozpoczyna.

W Malborku pani Agnieszka opowiada historię Erka i jego wybranki serca. Jak zapewnia, była to bardzo znana przed wiekami opowieść.

W „Oblężeniu Malborka” bierze udział  po raz pierwszy. - To jest impreza nieporównywalna z niczym innym, a sam Malbork jest piękny. Polecam wszystkim. Proszę przyjechać do malborskiego zamku i poświęcić jeden dzień - a może nawet dwa - na zwiedzanie. Obejrzeć wszystkie elementy bardzo dokładnie, na spokojnie. Zrobić sobie przerwę i wrócić, ponieważ Malbork, zamek, naprawdę na to zasługuje - zapewnia pani Agnieszka.

Przedstawienie wzorowane na wydarzeniach z 1410 r. rozpoczyna się o godz. 22. Jest ono połączone z pokazem sztucznych ogni. Od godz. 19 rozpoczyna się „Rycerska przygoda na Zamku - nocne zwiedzanie”. 

A co w ciągu dnia? Oczywiście, liczne atrakcje - rycerskie pojedynki i pokazy konne. Scenki przedstawiające pojedynki rycerskie. Odbywają się również warsztaty kuchni średniowiecznej przeplatane scenkami ukazującymi życie w średniowieczu: szycie i haftowanie, pranie, rąbanie drwa, darcie pierza. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy zielarstwa.

Usłyszeć można muzykę dawną i spróbować zatańczyć tak, jak tańczono w średniowieczu.

Jedną z atrakcji jest jarmark, na którym turyści mogą zakupić oryginalną pamiątkę.

„Oblężenie Malborka” trwa od 21 do 23 lipca.

« 1 »
Oblężenie Malborka

Foto Gość DODANE 21.07.2018 AKTUALIZACJA 21.07.2018

Oblężenie Malborka

oceń artykuł Pobieranie..